Image default
Start » Zakazują paszportów szczepień
covid

Zakazują paszportów szczepień

Teksas stał się drugim stanem w USA, który zakazał wprowadzania paszportów szczepień. Wcześniej taką decyzję podjęto na Florydzie.

Gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił 6 kwietnia 2021 r. zakaz wydawania tzw. paszportów szczepionkowych, oświadczając, że żadne agencje rządowe ani podmioty polityczne Teksasu nie będą mogły ich wymagać od obywateli.

Jego oświadczenie pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak gubernator rządu stanu Floryda, Ron DeSantis, podpisał dekret zakazujący wydawania niekonstytucyjnych paszportów szczepionkowych.

Zabronił wszystkim agencjom stanowym i lokalnym firmom wydawania „paszportów szczepionkowy” oraz zakazał agencjom rządowym prowadzenia interesów z prywatnymi firmami, które wymagają takich paszportów.

Pozwolił też firmom i restauracjom działać na pełnych obrotach.

Jego śladami poszedł gubernator Teksasu, które zaapelował na Twitterze, by nie deptać wolności osobistej każdego obywatele.

„Nie depczcie naszej wolności osobistej” – ostrzegł gubernator, dając jasno do zrozumienia, że ​​w zasadzie nie jest przeciwny idei szczepień, ale czuje urazę do przymusowych szczepionek.

Dodał, że „Teksańczycy nie powinni być zobowiązani do okazania dowodu szczepienia i ujawnienia prywatnych informacji zdrowotnych tylko po to, aby normalnie żyć codziennym życiem”.

10 marca 2021 r. Teksas „ponownie otworzył się w 100%”, bez przymusu noszenia maseczek w całym stanie.

„Przypadki”, wskaźnik pozytywnych testów, pacjenci szpitali i OIOMu z COVID-19 oraz liczba zgonów spadły.

Nie spodobało się to doradcy medycznemu administracji prezydenta Bidena.

Anthony Fauci był niezadowolony z tego, że Teksas odmówił dalszego udziału w covidowej farsie.

Był zszokowany, że bary i restauracje na Florydzie i Teksasie były zatłoczone ludźmi świętującymi swoje dawno uśpione prawo do gromadzenia się poza swoimi domami.

Próbując wyjaśnić, dlaczego liczba przypadków w Teksasie i Florydzie spadła, mimo że mają jedne z najmniej rygorystycznych przepisów dotyczących blokad, Fauci stwierdził, że winna temu jest przedwczesna radość i „opóźnienie” w publikowanych statystykach nowych przypadków.

Gubernator Florydy i inni przeciwnicy paszportów szczepień wyrażają zaniepokojenie, że przyjęcie takich rozwiązań stworzy dwie klasy obywateli – tych ze szczepionkami i tych bez szczepień.

Twierdzą również, że powierzenie prywatnym firmom ochrony danych o szczepionkach byłoby podobne do powierzenia lisowi odpowiedzialności za pilnowanie kurnika.

Uznają za niedorzeczne rozwiązania, które miałby dopuścić do tego, że każdy musi okazać dowód szczepienia, aby po prostu móc uczestniczyć w normalnym życiu społecznym.

za:  https://www.odkrywamyzakryte.com/teksas-i-floryda-zakazuja-paszportow-szczepien/

Zostaw komentarz

ajax-loader