Image default
Start » Działania premiera Kanady Trudeau wobec kierowców ciężarówek ujawniły plan Wielkiego Resetu
Polityka

Działania premiera Kanady Trudeau wobec kierowców ciężarówek ujawniły plan Wielkiego Resetu

Działania premiera Kanady Trudeau wobec kierowców ciężarówek ujawniły plan Wielkiego Resetu dla całego świata

Powołując się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, aby umożliwić powszechne odbieranie protestującym praw jazdy i zajmowanie ich kont bankowych – oraz każdego, kto przekazał im choćby symboliczną darowiznę – Trudeau pokazał światu, na czym tak naprawdę polega Wielki Reset Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.

HISTORIA W SKRÓCIE

  • Premier Kanady Justin Trudeau powołał się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych w odpowiedzi na Konwój Wolności.
  • Na mocy tej ustawy instytucje finansowe mogą zająć konta bankowe protestujących i wszystkich, którzy przekazali na rzecz protestu 25 dolarów lub więcej. Rząd może również odebrać protestującym prawo jazdy.
  • Trudeau pokazuje światu, o co tak naprawdę chodzi w Wielkim Resecie Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka. Jeśli pójdziemy za ich finansowym resetem do scentralizowanej globalnej waluty cyfrowej, centralni bankierzy mogą i będą finansowo paraliżować każdego, gdziekolwiek, kiedykolwiek, z jakiegokolwiek powodu
  • Ustawa o stanie wyjątkowym daje Trudeau prawo do zakazania zgromadzeń publicznych (w tym blokad), zmuszania osób i firm do świadczenia „podstawowych usług” oraz nakładania grzywien w wysokości do 5 tys. dolarów lub kar pozbawienia wolności do pięciu lat za naruszenie któregokolwiek z ogłoszonych środków nadzwyczajnych.

Przeciwko bezprecedensowemu przejęciu władzy przez premiera wystąpili premierzy Alberty, Manitoby, Saskatchewan i Quebecu. Premier Alberty Jason Kenney podkreślił, że kraj posiada już „wszystkie narzędzia prawne i zasoby operacyjne niezbędne do utrzymania porządku” i że ustawa nie może przyznać „żadnych dodatkowych uprawnień ani zasobów ”

Od 32:20 w poniższym nagraniu wideo, twórca Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab, podczas dorocznego spotkania WEF 2016, z wielkim uznaniem i podziwem przedstawia mówcę i absolwenta programu młodych liderów WEF, Justina Trudeau. Następnie pojawia się krótki komentarz na temat kompleksowego systemu Digital ID, który Premier Ontario Doug Ford, inny uczestnik WEF, przygotowuje obecnie dla wszystkich obywateli Ontario. Narrator wyjaśnia, że program ten jest właściwie wyjęty z podręcznika Wielkiego Resetu.

https://rumble.com/vuzygo-tyrant-trudeau-invokes-war-time-style-emergency-powers-to-target-truckers-a.html

– No proszę, proszę. Premier Kanady Justin Trudeau właśnie wypuścił kota z worka, aby cały świat mógł go zobaczyć. To przedwczesne ujawnienie i uczciwa zapowiedź tego, co czeka ludzi na całym świecie, jest być może pozytywną stroną tej całej sytuacji.

Powołując się na Kanadyjską Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych1 z 1988 roku, by umożliwić powszechne odbieranie protestującym praw jazdy i zajmowanie ich kont bankowych – oraz każdego, kto przekazał choćby symboliczną darowiznę na ich rzecz – Trudeau pokazuje światu, na czym tak naprawdę polega Wielki Reset Klausa Schwaba dla przeciętnego człowieka.

Jeśli pójdziemy za ich finansowym resetem do scentralizowanej globalnej waluty cyfrowej, bankierzy centralni mogą i będą finansowo paraliżować każdego, gdziekolwiek, kiedykolwiek i z jakiegokolwiek powodu. To więcej niż wystarczająca dźwignia, aby utrzymać większość ludzi w ryzach.

Światowe Forum Ekonomiczne nie na darmo ogłosiło, że do 2030 r. „nie będziesz nic posiadać i nie będziesz mieć prywatności „2. Oni mówią poważnie. Jeśli im się uda, nie będziesz nawet właścicielem własnego ciała. Ich celem jest całkowita kontrola nad każdym szczegółem Twojego życia. Tylko oni będą mogli żyć i rządzić, jak im się podoba.

Trudeau daje sobie dyktatorskie uprawnienia

Jak donosi The Defender:

Premier Kanady Justin Trudeau powołał się – po raz pierwszy w historii – na Kanadyjską Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych w odpowiedzi na protest, który komentatorka polityczna Krystal Ball określiła jako „niemal całkowicie pokojowy”.

Uprawnienia te obejmują przyznanie kanadyjskim bankom możliwości, bez nakazu sądowego, do „natychmiastowego zamrożenia lub zawieszenia kont” wszystkich Kanadyjczyków, którzy przekazali 25 dolarów lub więcej na konta fundraisingowe konwoju ciężarówek.

W jednym z odcinków programu „Breaking Points With Krystal and Sagaar”, współprowadzący program Ball, Saagar Enjeti, powiedział, że rząd kanadyjski będzie również „zajmował wszelkie fundusze, które zostaną przeznaczone na protesty, w tym kryptowaluty”.

Dzięki uprawnieniom nadanym rządowi przez Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych „mogą oni nie tylko zająć i zawiesić prawo jazdy na zawsze, ale także zabrać pieniądze z konta bankowego właściciela ciężarówki” – powiedział Enjeti.

Mamy więc do czynienia z pełnowymiarową wojną finansową przeciwko kierowcom ciężarówek … Premier Kanady, która jest naszym sąsiadem na północy, powołuje się na ustawę o stanie wyjątkowym, ogłasza wojnę finansową przeciwko swoim obywatelom i zawiesza swobody obywatelskie … w rzekomo wolnym i otwartym społeczeństwie” – powiedział Enjeti. Jeśli to się dzieje w waszym kraju, to znaczy, że nie żyjecie w wolnym kraju” – przekonywał.

Oprócz nadania rządowi kanadyjskiemu uprawnień do zajmowania kont bankowych obywateli bez nakazu sądowego, ustawa o stanie wyjątkowym daje Trudeau prawo do:

  • Zakazać zgromadzeń publicznych (w tym blokad)
  • Zakaz podróżowania do i z określonych obszarów
  • Regulować korzystanie z pewnych rodzajów własności, w tym towarów używanych w blokadach
  • Zmuszać osoby prywatne i firmy do świadczenia „podstawowych usług”.
  • Nakładać grzywny w wysokości do 5 000 USD lub karę pozbawienia wolności do pięciu lat za naruszenie któregokolwiek z ogłoszonych środków nadzwyczajnych

Aby zrozumieć, jak niedorzeczne jest powoływanie się na tę Ustawę w obecnych okolicznościach, należy wziąć pod uwagę, że została ona stworzona do stosowania tylko w czasie ekstremalnych sytuacji kryzysowych takich jak stan wyjątkowy w czasie wojny, gdy istnieje wyraźne zagrożenie dla bezpieczeństwa i suwerenności narodu. Sytuacja musi być „pilna i krytyczna” oraz „poważnie zagrażać życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu Kanadyjczyków”.

Ponadto na Ustawę można się powołać tylko wtedy, gdy sytuacja nadzwyczajna nie może być uregulowana żadnym innym istniejącym prawem federalnym i/lub gdy przekracza możliwości prowincji w zakresie skutecznego zaradzenia tej sytuacji.

Trudeau oskarżony o nieprawdziwą i nienawistną retorykę

Przeciwko bezprecedensowemu przejęciu władzy przez premiera wystąpili premierzy Alberty, Manitoby, Saskatchewan i Quebecu. Premier Alberty Jason Kenney podkreślił, że naród posiada już „wszystkie narzędzia prawne i zasoby operacyjne niezbędne do utrzymania porządku” i że ustawa nie może przyznać „żadnych dodatkowych uprawnień ani zasobów”.

Kenney stwierdził również rzecz oczywistą, mówiąc premierowi, aby „zakończył transgraniczny mandat szczepień dla kierowców ciężarówek, ponieważ nie służy on żadnemu pożytecznemu celowi w zakresie zdrowia publicznego”. Byłoby to pokojowe rozwiązanie blokady.

Kanadyjskie Centrum Sprawiedliwości dla Wolności Konstytucyjnych również potępiło powołanie się Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, nazywając „użycie uprawnień nadzwyczajnych nieuzasadnione faktami i rzeczywistością Ottawy”. Mimo to Parlament Kanady przegłosował wniosek Trudeau o powołanie się na tę ustawę 185 głosami za i 151 przeciw, w poniedziałek 21 lutego 2022 roku.

Według Trudeau, protest kierowców ciężarówek utrudnia handel i uniemożliwia ludziom chodzenie do pracy i zarabianie na życie. W ten sposób w zasadzie potępia swoje własne działania, ponieważ Trudeau sam zamykał firmy i uniemożliwiał ludziom zarabianie na życie, raz po raz, przez ostatnie dwa lata. Hipokryzja jest groteskowa i nie sposób jej opisać. Jednak Trudeau posunął się jeszcze dalej.

Trudeau posunął się za daleko

W artykule redakcyjnym z 15 lutego 2022 r. dziennik „Toronto Sun” potępił nienawistną retorykę premiera wobec obywateli Kanady i oskarżył go o podsycanie płomieni nienawiści, które sam stworzył:

„Nieuzasadnione powołanie się przez premiera Justina Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych jest głęboko problematyczne i będzie miało długotrwałe konsekwencje dla kraju. Odkąd kilka tygodni temu konwój wolnościowy po raz pierwszy dotarł do Ottawy, premier zrobił wszystko, aby zwiększyć napięcie.

    Wygląda na to, że rząd liberalny liczył na jakieś wydarzenie w stylu 6 stycznia, jakie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku. Cała ich retoryka wskazywała, że zależy im na takim wydarzeniu. Tak się jednak nie stało. Konwój był pokojowo nastawiony przez cały czas…

    Trudeau nazwał protestujących wszystkimi imionami z książki, mimo że są oni tłumem zróżnicowanym w każdym znaczeniu tego słowa. Teraz nadaje sobie nadzwyczajne uprawnienia, aby poradzić sobie z tymi protestami. Jednym z najbardziej niepokojących elementów jest to, że może teraz nakazać bankom zamrożenie kont ludzi bez nakazu sądowego…

    Trudeau … chce podziałów i większej wrogości … Protesty mogą być uciążliwe i wiele osób może się z nimi nie zgadzać, ale to nie usprawiedliwia tej decyzji. Jedyne, co można powiedzieć na obronę Trudeau przed powołaniem się na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych, to to, że to jego niekompetencja spowodowała konieczność zastosowania tak ekstremalnego środka.”

Rzeczywiście, retoryka Trudeau nie była w żaden sposób jednocząca. Najpierw nazwał Konwój Wolności „niewielką frakcją mniejszości”, która wyraża „poglądy nie do przyjęcia”. Musiał jednak zmienić zdanie, choć prywatnie, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby rozsądny przywódca powołał się na radykalne uprawnienia nadzwyczajne wobec małej grupy trąbiącej na rogatki.

Następnie upierał się, że protestujący to banda „rasistów” i „mizoginów” wymachujących nazistowskimi flagami i kradnących jedzenie bezdomnym. Kilka osób publicznie zażądało od niego wycofania tych stwierdzeń i przeprosin.

Parlamentarzyści żądają przeprosin

Wśród nich jest konserwatywna parlamentarzystka Candice Bergen, która zażądała od Trudeau przeprosin za jego „nienawistną retorykę” skierowaną przeciwko „kochającym pokój, patriotycznym Kanadyjczykom „.

Inną osobą jest Melissa Lantsman, żydowska posłanka konserwatywna, którą Trudeau oskarżył o „stanie z ludźmi, którzy wymachują swastykami”. Lantsman nazwała słowa Trudeau „niebezpiecznymi i haniebnymi”. Jak podaje Toronto Sun:

„Kontrowersje wynikają z brzydkiej wymiany zdań w Izbie Gmin w środę, w której Lantsman oskarżył Trudeau o podsycanie 'ognia nieuzasadnionego stanu wyjątkowego’, nazywając kierowców Freedom Convoy 'rasistami’ i 'fringe’.

Odpowiedź Trudeau była szokującym ciosem poniżej pasa. Członkowie Partii Konserwatywnej mogą stać z ludźmi, którzy wymachują swastykami, mogą stać z ludźmi, którzy wymachują flagą

Konfederacji. My zdecydujemy się stanąć po stronie Kanadyjczyków, którzy zasługują na to, by mieć możliwość odzyskania pracy, którzy muszą odzyskać swoje życie” – powiedział Trudeau.

Sugestia, że żydowski poseł stanąłby z nazistowską flagą, była tak odrażająca, że marszałek Anthony Rota skarcił posłów, w tym „szanownego premiera”, za użycie „podburzających słów w Izbie”.

Nazywając to „okropnym”, przyrodni brat Trudeau, Kyle Kemper, powiedział, że „zachowuje się on jak tyran”. Nowe dno, nawet jak na Trudeau” – napisał na Twitterze Pierre Poilievre, poseł Partii Konserwatywnej. Fałszywie oskarżył żydowską posłankę i potomkinię ocalałych z Holokaustu o sprzymierzanie się z ludźmi, którzy wymachują swastykami. Ona tego nie zrobiła.'”

W nagraniu wideo (powyżej) Tamara Lich, obrończyni wolności słowa i organizatorka konwoju ciężarówek, przepowiedziała swoje aresztowanie i wygłosiła płaczliwy apel do protestujących o zachowanie spokoju. Następnego dnia Lich została zatrzymana i zakuta w kajdanki przez policję w Ottawie.

Eksperci prawni ostrzegają, że powołanie się przez Trudeau na Ustawę o Sytuacjach Nadzwyczajnych może mieć konsekwencje dla następnych pokoleń. Według Marco Mendicino, „publiczne doniesienia” wskazują, że w blokadzie mogą brać udział ludzie o „ekstremistycznych poglądach ideologicznych”, stąd potrzeba skorzystania przez rząd z uprawnień nadzwyczajnych.

Jednak, jak zauważa profesor prawa i dyrektor wykonawczy organizacji Rights Probe, Bruce Pardy, są to w najlepszym wypadku pogłoski, a działanie wyłącznie w oparciu o retorykę stwarza niebezpieczny precedens

  „Zastanówmy się przez chwilę nad konsekwencjami. Jest to rząd, który sam powołał się na ustawę o stanie wyjątkowym na podstawie czegoś, co ktoś powiedział „14 . Nie ma żadnych informacji o groźbach użycia przemocy. Jestem pewien, że można sobie wyobrazić, jakie są konsekwencje, jeśli to ma być uznane za właściwe wykorzystanie ustawy o stanie wyjątkowym…

    Wolność oznacza teraz, jak się wydaje, bezpieczeństwo. Rządy prawa oznaczają przejęcie przez rządy kontroli nad sprawami w celu osiągnięcia „właściwych rezultatów”. Przemoc może teraz oznaczać słowa. Trąbienie zostało nazwane przemocą, a teraz traktuje się to dosłownie.

    Powiedzieli, że postępują przeciwko przemocy, a co mają? Mają słowa, retorykę, wyrażają swoje stanowisko polityczne. I to właśnie tej retoryki, tego stanowiska politycznego się obawiają, a to stanowi sytuację nadzwyczajną…

    Jeśli to powołanie się na Ustawę o stanie wyjątkowym jest ważne, to rządy mają prawo ogłaszać stan wyjątkowy i tłumić każdy pokojowy protest, każdy sprzeciw, który zagraża ich politycznym losom i ideologii, a to nie jest kraj, w którym chcemy żyć …”.

Cecil Lyon, ekspert ds. rozwiązywania sporów prawnych z Ontario, również ostro sprzeciwił się działaniom Trudeau, nazywając je „podejściem młota pneumatycznego”, które pokazuje, że rząd „traci orientację i nie patrzy na to, jak należy rozwiązywać spory”.

Trudeau czerpie korzyści z monopolu na 💉 COVID

Na szczęście Trudeau uchylił w środę dwa dni temu Ustawę o uprawnieniach nadzwyczajnych. Najwyraźniej Trudeau jest przywiązany do szczepionek i gotów jest zrobić wszystko, aby je utrzymać. Można się zastanawiać, czy udziały Fundacji Trudeau w Acuitas Therapeutics – podobno około 40%, według dr Roberta Malone’a – mogą mieć wpływ na jego zachowanie?

Acuitas produkuje system dostarczania nanocząsteczek lipidowych, który Pfizer/BioNTech wykorzystuje w swoim preparacie COVID.17 W nagraniu wideo z 12 lutego 2022 r. dr David Martin szczegółowo omówił konflikt interesów Trudeau, mówiąc:

„Trudeau kontroluje nielegalny monopol na formę zastrzyku firmy BioNTech i Moderna. Dobrze słyszeliście. To, co wstrzykuje się ludziom w całym kraju i na całym świecie, jest w rzeczywistości ekonomicznym dobrodziejstwem … które zasila kieszenie Trudeau.

On nie jest zainteresowany zdrowiem publicznym. Interesuje go tylko napełnianie kieszeni, ponieważ niezależnie od tego, jaki zastrzyk się przyjmie, Kanada dostaje pieniądze …

Trudeau jest monopolistą. To jest Chicago lat 20-tych, to jest mafia i potrzebujemy, aby każdy Amerykanin, każdy Kanadyjczyk i każdy człowiek na całym świecie połączył się i poinformował się o przestępstwach, które Justin Trudeau forsuje pod przykrywką zdrowia publicznego.”

Zostaw komentarz

ajax-loader