Image default
Start » Prawda ponad strachem: Covid 19, szczepionki i Wielki Reset
covid

Prawda ponad strachem: Covid 19, szczepionki i Wielki Reset

Prawda ponad strachem: Covid 19, szczepionki i Wielki Reset – abp Carlo Maria Viganò

Wszystko co do tej pory wiemy na temat pseudo-pandemii, daje nam bardzo niepokojący obraz rzeczywistości i jeszcze bardziej niepokojącego spisku zrodzonego w pogubionych umysłach. Rzeczywistość ta nie jest brana pod uwagę przez tych, którzy zahipnotyzowani medialną indoktrynacją, upierają się przy traktowaniu grypy sezonowej jako plagi ludzkości. Traktują oni znane leki jako nieskuteczne, a bezużyteczne szczepionki uważają za 7 cud świata.

Reputacja firm farmaceutycznych

Wiemy że giganci farmaceutyczni jak: Astra Zeneca, Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson nie tylko nie przeprowadziły stosownych badań klinicznych ale mają za sobą długą historię oskarżeń i wyroków za dystrybucję leków i szczepionek zagrażających ludzkiemu zdrowiu i życiu.

Konflikt interesów

Widać gołym okiem konflikt interesów pomiędzy firmami farmaceutycznymi a organami powołanymi do ich kontrolowania. W wielu przypadkach byli pracownicy tych firm przechodzą do pracy w urzędach kontrolujących i dopuszczających do dystrybucji leków produkowanych przez te firmy. Trudno uwierzyć aby ludzie, którzy niejednokrotnie zachowują zawodowe kontakty z tymi firmami, mieli swobodę podejmowania rozsądnych decyzji. Dowód tego mieliśmy niedawno w przypadku Astra Zeneca w Europie, gdzie oczywista szkodliwość ich szczepionki nie była wystarczającym powodem do jej wycofania przez Europejską Agencję Leków (EMA). Raporty dotyczące szkodliwych skutków ubocznych szczepionek tak zostały zmanipulowane aby wykluczyć związek tych skutków ze szczepionkami.

Immunitet

Wiemy, że wbrew jakimkolwiek zasadom prawa i bezpieczeństwa publicznego, firmy zażądały zupełnego zwolnienia z odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne dla pacjentów od których wymaga się podpisania stosownego dokumentu, zwalniającego firmę z odpowiedzialności za takie skutki. W połączeniu ze skandalicznymi zyskami wynikającymi ze skali tych szczepień, firmy farmaceutyczne zapewniają sobie immunitet od działalności przestępczej, a robią to przy współudziale i pomocy organizacji międzynarodowych i poszczególnych rządów.

Tajemnica handlowa

Wiemy, że warunki umów handlowych zawartych pomiędzy poszczególnymi państwami, Unią Europejską i firmami farmaceutycznymi są niedostępne dla opinii publicznej i tajne. Nawet parlamentarzyści i urzędnicy państwowi nie mają do nich dostępu i są zmuszani do ich akceptacji “w ciemno”. Wiemy, że firmy te nie tylko nie biorą odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne ale nawet nie gwarantują skuteczności tych szczepień.

Chińskie źródło wirusa

Wiemy z prawdopodobieństwem sięgającym pewności, że wirus SARS-cov-2 został wyprodukowany w laboratorium za wiedzą rządu chińskiego. Chiny są jednym z głównych sponsorów WHO, zaraz po Billu i Melindzie Gates, nie dziwi więc że były w stanie powstrzymać śledztwo w sprawie początkowego stadium rozprzestrzeniania się wirusa.

Rola personelu medycznego

Wiemy o tym, że każde państwo, z nielicznymi wyjątkami, przyjęło najbardziej absurdalne procedury płynące wprost z WHO, poczynając od błędnej decyzji nieleczenia na początkowym etapie zarażenia po głęboką wentylację, po tym jak grypa przerodziła się w ostre obustronne zapalenie płuc. Wszystko to przy odrażającej obojętności personelu medycznego, od lekarzy po resztę personelu. Wszystko to przyczyniło się do tysięcy zgonów, nie z powodu Covid jak przekonują nas media ale z powodu niewłaściwych procedur medycznych.

Delegitymizacja i bojkot dostępnych kuracji

Wiemy również o szaleńczej kampanii przeciwko istniejącym już lekom: od surowicy ozdrowieńców po leki stosowane przez wielu lekarzy wbrew oficjalnym zaleceniom. Okazało się jednak, że takie działania były skuteczne. Nietrudno zrozumieć, że niskie koszty takiego leczenia, fakt że te leki nie są przedmiotem prawa patentowego, a ponad wszystko wysoka skuteczność, stanowią dla firm farmaceutycznych oraz ich wspólników wysokie zagrożenie i są powodem do dyskredytacji oraz zakazu stosowania.

Wieloletni plan

Wiemy o tym, że ta zbrodnicza działalność, bo tak musimy nazwać ten proceder skierowany przeciwko Bogu i ludzkości, nie jest nieszczęśliwym wypadkiem. Jest to działanie wymagające wielu lat przygotowań, prowadzone systemowo a wyrażające się osłabianiem narodowych procedur przeciwdziałania pandemiom, redukcją ilości łóżek szpitalnych na oddziałach intensywnej terapii, stworzenia masy ślepych, głuchych i tępych pracowników służby zdrowia, lekarzy tylko z nazwy, którzy stawiają wyżej swoje bezpieczeństwo nad bezpieczeństwem pacjentów. Przysięga Hipokratesa została pogwałcona w imię zysku firm farmaceutycznych oraz realizacji projektu inżynierii społecznej.

System opieki zdrowotnej

Wiemy, że do zobojętnienia i ogłupienia lekarzy przyczyniły się nie tylko korupcja i konflikty interesów istniejące w systemie opieki zdrowotnej przez lata ale również dystrybucja różnego rodzaju przywilejów i nagród finansowych. Podając przykład włoski: we Włoszech, lekarz dostaje 60 euro za godzinę pracy w ośrodku szczepień, lekarze domowi otrzymują gratyfikację za każdego zaszczepionego pacjenta, za łóżko na oddziale intensywnej terapii szpital dostaje od NFZ ok. 3000 euro dziennie. Jest oczywistym, że ani lekarze domowi, personel szpitalny czy lokalne władze nie mają najmniejszego powodu aby pozbawiać się tak ogromnych zysków, tym bardziej po drastycznych cięciach w publicznej służbie zdrowia narzuconych przez Unię Europejską w ostatnich dziesięcioleciach. W celu lepszego zobrazowania: Włochy zostały zmuszone przez UE do zamknięcia 72 małych szpitali, które obecnie są znowu otwierane pod pretekstem pandemii. Finansowane to jest z pożyczki udzielonej przez UE, której warunki w innych okolicznościach byłyby nie do przyjęcia. Gdyby te szpitale nie zostały zamknięte, mogłyby dostarczać szeroko zakrojoną opiekę obywatelom i powstrzymać rozwój epidemii.

Rola mediów

Wiemy, że rządy wielu państw wsparły finansowo media w celu pozyskania ich wsparcia w ofensywie propagandowej. We Włoszech, rząd Giuseppe Contiego przeznaczył ogromne fundusze na to aby ogólnokrajowy system informacyjny przekazywał jedną, zgodną wersję pandemii oraz cenzurował wszelkie przejawy sprzeciwu. Manipulowano danymi dotyczącymi zakażeń i zgonów, sugerując że każda osoba z pozytywnym wynikiem testu powinna być traktowana jako chora, pomimo że bezobjawowy przebieg choroby nie jest zaraźliwy, co potwierdziła nawet WHO i podobne ciała w USA, Australii, Kanadzie itd. To publiczne finansowanie mediów jest również przejawem konfliktu interesów, ponieważ przeważającą część przestrzeni reklamowej w tych mediach sponsorowana jest przez firmy farmaceutyczne, a wielu ich przedstawicieli znajduje się w zarządach firm medialnych. Ciężko uwierzyć aby wydawca jakiegoś dziennika czy programu telewizyjnego, nawet przekonany o tym pandemicznym kłamstwie, przeciwstawił się swojemu prezesowi lub pozbawił firmę zysków z reklam.

Odpowiedzialność mediów społecznościowych

Wiemy o tym, że oprócz tradycyjnych mediów, zmobilizowana została piekielna machina mediów społecznościowych. Od Facebooka po Tweetera, od Google po Youtube, przeprowadzana jest bezczelna i skandaliczna operacja cenzorska. Dochodzi do tego, że wymazuje się wizerunki wybitnych naukowców i szanowanych dziennikarzy z tego tylko powodu, że nie pasują oni do obowiązującej “narracji”. W tym przypadku również nietrudno zauważyć zarówno ekonomiczne jak i pobratymcze więzi istniejące pomiędzy tymi ponadnarodowymi kolosami, które z upływem czasu stały się właścicielami informacji i arbitrami tego kto ma prawo do wolności wypowiedzi, a kto nie.

Cui prodest? – Kto na tym korzysta”

Wiemy również, że głównymi ekonomicznymi beneficjentami pandemii są międzynarodowi lichwiarze, którzy mają odpowiednie moce sprawcze aby utrzymywać na powierzchni życia ekonomicznego te firmy, które są ideologicznie posłuszne, a doprowadzać do upadku te, które są przeszkodą w ustanowieniu Nowego Porządku Świata. Małe firmy rozsiane po całym Starym Kontynencie, a szczególnie we Włoszech, stanowią o tkance społecznej i tożsamości wielu narodów. Potencjalny rozwój takich firm niepokoi ponadnarodowych gigantów jak Amazon czy JustEat, których zyski w czasie pandemii wzrosły nieprzyzwoicie kosztem zwykłych form działalności gospodarczej, ponieważ książkę którą kupowaliśmy do tej pory w naszej lokalnej księgarni, możemy teraz zamówić online, podobnie jak obiad, toner do drukarki czy proszek do prania. “Nowa gospodarka” arogancko się wprosiła do naszych domów zaledwie w ciągu kilku tygodni zeszłego roku, dzięki jednoczesnemu zamknięciu tradycyjnego handlu i narzuceniu ludziom zamówień online.

Edukacja

Wiemy, że potrzeba indoktrynacji młodych pokoleń nie może pominąć szkół i uniwersytetów. Zastosowano tutaj tzw. “nauczanie zdalne”, co niesie za sobą poważne konsekwencje psychiczne dla dzieci i młodzieży. Dzisiejsza operacja na tym polu ma w przyszłości zapewnić całkowitą unifikację nauczania za pośrednictwem internetu, decydując co będzie przekazywane i kto będzie miał do tego prawo. Nie zdziwi mnie, gdy w niedalekiej przyszłości nastąpi redukcja ilości nauczycieli, np. jeden profesor historii dla uczniów w całym kraju, z jednym ujednoliconym i kontrolowanym programem. Nie jest to aż tak nieprawdopodobny scenariusz, gdy uczeń zostanie zobligowany do podłączenia się do internetu, ponieważ jego nauczyciel z lokalnej szkoły przeszedł na emeryturę lub został zwolniony za nieposłuszeństwo władzy. Nie zdziwmy się też, gdy nauczycieli zastąpią hologramy, których wyszukane algorytmy będą przekazywać milionom naszych dzieci teorię gender, ideologię LGBT oraz inne zboczenia przed jakimi ostrzegaliśmy w ostatnich latach.

Agitatorzy

Wiemy kim są teoretycy pandemii działający jako instrumentum regni. Znamy Billa Gatesa i Georga Sorosa, wiemy że jest to sieć powiązań tak powiązana i zorganizowana, że wszelki opór jest praktycznie niemożliwy. Wraz nimi widzimy szeroki i przygnębiający wachlarz różnych tzw. organizacji dobroczynnych i grup nacisku jak Światowe Forum Ekonomiczne na czele z Klausem Schwabbem, WHO ze swoimi przedstawicielstwami, Komisja Trójstronna, Grupa Bilderberg, Rada na Rzecz Kapitalizmu Włączającego na czele z Lynn Forester de Rothschild a pod duchowym przywództwem Bergoglio oraz cała falanga kosmopolitów, bankierów, którzy przynależą do tego spisku. Nie zdziwmy się, gdy przyłączą się do nich w pełnej zgodzie co do celów różne sekty satanistyczne i stworzą kościół szatana z aborcją jako rytem pojednania na zakończenie pandemii, przecież Big-Pharma robi dokładnie to samo, używając ludzkich zarodków do testowania szczepionek.

Zniewolenie hierarchii katolickiej

Wiemy również i to jest z pewnością najbardziej szokujący aspekt, że część hierarchii katolickiej jest zaangażowana w ten projekt. Jorge Maria Bergoglio jest posłusznym koryfeuszem tej pandemicznej opowieści i jednym z głównych promotorów szczepień, które określił mianem “moralnego obowiązku”, pomimo wielu religijnych i moralnych zastrzeżeń, które one budzą. Bergoglio posunął się nawet do zarekomendowania szerokim masom kuracji genowej oraz wsparcia ideologii globalistycznej, a uczynił to w wywiadzie udzielonym watykaniście Domenico Agasso. Od marca 2020 Stolica Apostolska mówi jednym głosem z globalistami, nakazując zamykanie kościołów, zawieszając celebracje liturgiczne i posługę sakramentalną. Gdyby się tak nie zachowali, a w sposób zdecydowany potępiłby te nieludzkie i bezbożne regulacje, hierarchia popadłaby wtedy w poważne problemy nie tyle ideologiczne co ekonomiczne.

Pamiętajmy, że efektem obostrzeń jest spadek poziomu uczestnictwa w liturgii, a co za tym idzie, drastyczna redukcja w przychodach Konferencji Episkopatu. Musi się więc znaleźć jakaś alternatywna forma finansowania i zapewne nie będziemy długo czekać na taką nowinę. Wydaje mi się, że ani komunistyczne Chiny, Rotszyldowie, Bill i Melinda Gates (którzy jak wiem z wiarygodnych żródeł otwarli sobie konto w IOR czyli banku watykańskim) czy cała sieć tzw. partii demokratycznych czyli światowej lewicy posłusznej ideologii globalistycznej nie pozostaną głusi na takie potrzeby. Z drugiej strony, plan Wielkiego Resetu przewiduje ustanowienie Uniwersalnej Religii; ekumenicznej, ekologicznej i maltuzańskiej pod przywództwem Bergoglio, co ostatnio przyznała Masoneria. Adoracja paczamamy, porozumienie z Abu Dhabi, encyklika Fratelli Tutti czy zbliżający się sabat w Astanie, wszystko to idzie tylko w jednym kierunku czyli dokończenia procesu likwidacji Kościoła, rozpoczętego na SWII.

Jeśli coś nie działa, to można tego użyć w innym miejscu

Musimy zrozumieć, że pozorna nielogiczność tego co nas otacza; bojkot skutecznych terapii, błędne terapie, nieskuteczne szczepionki, bezsensowne lokdałny, stosowanie masek, okazują się całkiem sensowne gdy zrozumiemy, że ich deklarowany cel czyli walka z pandemią jest wierutnym kłamstwem. Prawdziwym celem jest ekonomiczny, społeczny i religijny kryzys jako efekt zastosowania tych przebiegłych środków. Tylko wtedy zrozumiemy koordynację i podobieństwo środków zastosowanych w różnych krajach, jednolity głos mediów oraz zachowanie przywódców politycznych. Jest to ten sam scenariusz ta sama reżyseria, które korzystają z pomocy i przyzwolenia polityków i przywódców, lekarzy i naukowców, biskupów i księży, dziennikarzy i intelektualistów, aktorów i celebrytów, ponadnarodowych przedsiębiorców i bankierów, pracowników sektora publicznego i spekulantów. Korzyści i zyski finansowe grają tutaj podstawową rolę, ponieważ dzięki nim można kupić i zapewnić posłuszeństwo poddanych, jest to jednak wojna, nie zapominajmy o tym, wojna ideologiczna i religijna.

Dwa przeciwstawne światy

Ten kryzys służy stworzeniu warunków koniecznych do wprowadzenia Wielkiego Resetu czyli przejścia od świata opartego na cywilizacji grecko-rzymskiej i Chrześcijaństwie do świata bez duszy, korzeni i ideałów. W praktyce jest to przejście z Królestwa Chrystusa do królestwa antychrysta, ze społeczeństwa prawego, które karze złoczyńców do bezbożnej i nikczemnej zgrai, która karze dobro. Obrzydliwy postulat “równości”, wprowadzony dawno temu przez “wolnomyślicieli”, jest teraz stosowany dla zrównywania dobra i zła, piękna i brzydoty, pod pozorem wolności wypowiedzi. Obecnie służy to propagowaniu zła, niesprawiedliwości, a najbardziej delegitymizowaniu i zakazywaniu; dobra, piękna i sprawiedliwości. Dopasowano do tej wizji również ekumenizm, który początkowo wprowadzono do świętego przybytku pod pozorem nawracania heretyków i schizmatyków. Dzisiaj dokonuje on bezbożnej szarży, łącząc wszystkie fałszywe religie w jeden panteon, a jednocześnie zakazuje wstępu Apostolskiej Rzymsko-Katolickiej Religii, ponieważ jest ona jedyną prawdziwą i niezdolną do pogodzenia się z błędem doktrynalnym i moralnym zwyrodnieniem. Powinniśmy więc zrozumieć, że jeśli będziemy bezczynnie przyglądać się tym zmianom i pozwolimy sobie na narzucenie sobie tej globalistycznej ideologii w jej najbardziej podłych formach, to wkrótce zostaniemy uznani za przestępców, “wrogów publicznych”, ponieważ pozostaniemy wierni zazdrosnemu Bogu, który nie toleruje zadawania się z idolami i prostytucją. Oszustwo “wolności, równości i braterstwa” propagowane przez Masonerię, polega właśnie na uzurpacji szatana, który chce zająć miejsce Boga. Użyto do tego oczywistego pretekstu, pod każdym względem błędnego i niemoralnego, polegającego na umieszczeniu Boga i szatana na jednym poziomie, umożliwiając tym samym rzekomą wolność wyboru, która moralnie nie istnieje. Ostatecznym jednak celem, prawdziwym i niezaprzeczalnym, jest cel teologiczny, ponieważ autor buntu jest zawsze ten sam, ten który został pokonany na wieczność.

Nemo propheta in patria

Oczywiście to czego obecnie doświadczamy można było zrozumieć i przewidzieć lata temu, gdybyśmy tylko słuchali i zwracali uwagę na to, co bezkarnie deklarowali teoretycy Wielkiego Resetu. Ci którzy dekonspirowali te plany określani byli mianem zwolenników teorii spiskowych, wyśmiewani, traktowani jak szaleńcy, poddawani ostracyzmowi medialnemu i stawiani przed sądami, pozbawiani katedr uniwersyteckich i usuwani ze środowiska naukowego. Dzisiaj widzimy że były to dalekowzroczne wnioski i jak potężny jest mechanizm organizacyjny zainstalowany przez naszych przeciwników. W imię wolności przyzwyczajono nas do wyzbywania się naszych praw do wolności słowa i myśli, protest został uznany za przestępstwo w celu legalizacji obozów internowania, a wolność przemieszczania ograniczona wprowadzeniem paszportów zdrowotnych.

Dysonans poznawczy

W konfrontacji z rzeczywistością, trudno nam zrozumieć dlaczego cały świat dał się przekonać o istnieniu wirusa, który jeszcze nie został wyizolowany i bezwolnie pozwolił sobie na narzucenie ograniczeń jakie w innych okolicznościach spowodowały by rewolucję i barykady na ulicach. Jeszcze bardziej niepojęty jest nie tyle brak prawdziwej społecznej i politycznej reakcji, co niezdolność postrzegania rzeczywistości w jej elementarnych przejawach. Dzieje się tak z powodu masowej manipulacji, która w sposób nieunikniony prowadzi do zjawiska znanego w psychologii jako “dysonans poznawczy”. Polega on na pewnym napięciu lub niepokoju w obliczu dwóch sprzecznych i niespójnych zjawisk. Psycholog i socjolog Leon Festinger wykazał, że konsekwencje takiego zjawiska mogą wyrażać się na trzy sposoby, są to: zmiana podejścia do zjawisk, zmiana kontekstu i zmiana zachowania. Zwykli ludzie, niezdolni nie tylko do zrozumienia ale nawet rozpoznania jakiejkolwiek racjonalności tego o czym mówią media na temat Covid, akceptują absurdalne informacje o wirusie grypy, który jest rzekomo groźniejszy od wirusa ebola, ponieważ nie chcą przyjąć do wiadomości, że ich przywódcy bezwstydnie kłamią w celu zniszczenia znanego nam do tej pory świata. Nie wiedzą jak przyjąć do wiadomości to, że kłamstwo może uchodzić za prawdę, że lekarze nie leczą a mordują swoich pacjentów, władze państwowe nie reagują na łamanie prawa, politycy słuchają się bezimiennych lobbystów, że Bergoglio chce zniszczyć Kościół Chrystusowy i zastąpić Go masońską parodią. Skutkiem tego wypierają otaczające ich oszustwo, nie występują przeciwko temu oszustwu i tym którzy je promują, zamiast tego szukają ucieczki w obowiązującej wersji wydarzeń, zawieszają własną ocenę rzeczywistości i pozwalają innym myśleć za nich, nawet jeśli to myślenie jest irracjonalne i sprzeczne. Miliardy ludzi dobrowolnie popadły w niewolnictwo, stali się ofiarami globalistycznego Molocha, pozwolili sobie wmówić nieuniknioność tej surrealistycznej i absurdalnej sytuacji. Może być jeszcze gorzej, otóż ludzie ukształtowani przez 200 lat propagandy rewolucyjnej o rzekomej wolności, znajdują w tym siłę do racjonalizowania takiej sytuacji i dobrowolnie akceptują tyranię jako normalne zjawisko i idą zrezygnowani na szubienice, przekonani w jakimś stopniu o swojej winie. Niepokojące jest również zachowanie tych, którzy pomimo wszelkich danych naukowych, przekonani są że mogą pokonać kryzys stosując nieskuteczne szczepionki lub szkodliwe lokdałny czy wspierając finansowo zarówno firmy i pracowników. Innymi słowy, wybierają rodzaj egzekucji, ścięcie lub powieszenie, bez jakichkolwiek zastrzeżeń co do zasadności wyroku. Oni również oburzają się, gdy ktoś wyraża jakiekolwiek wątpliwości. Rzucają wtedy oskarżeniami o tworzenie teorii spiskowych i negacjonizm i deklarują swoje poparcie dla szczepień oraz obowiązującej ideologii. Nie zdają sobie sprawy, że deklarując wsparcie finansowe dla firm poszkodowanych przez lokdałny, legitymizują postulat “dochodu minimalnego” sugerowany przez Wielki Reset oraz Watykan. Nie zdają sobie sprawy, że nie może istnieć szczepionka przeciwko wirusowi, który się mutuje i że antygen, który gwarantowałby odporność przed wirusem nie pojawi się dopóki ten nie zostanie wyizolowany a nie zaledwie sekwencjonowany. Przypominają nam tym sposobem tych, którzy w świecie katolickim, nie znoszą Bergoglia za jego wynaturzenia doktrynalne i moralne, nie rozumiejąc, że są one w całkowitej zgodzie z fundamentami pobudowanymi przez SWII. Tutaj również możemy dostrzec rezygnację z racjonalności na rzecz “dysonansu poznawczego” i akceptacji absurdu.

Człowiek nie jest robotem

Są jednak rzeczy, których spiskowcy nie wzięli pod uwagę, to ludzkie słabości i moc Boga. Ludzkie słabości staną na przeszkodzie realizacji przebiegłych planów i spowodują, że prywatne ambicje takie czy inne, zdemaskują oszustwo i korupcje. Niektórzy będą mieli na uwadze tylko własne interesy, inni będą zmuszać do szczepień wszystkich tylko nie własną rodzinę, będą obawy przed uwikłaniem w skandale spowodowane tą pandemiczną farsą, a co za tym idzie, szczere wyznania, będą znowu przypadki ludzi, których wykorzystano i zostawiono samym sobie, oni też będą mówić aby się zemścić. Krok po kroku, ten kolos na glinianych nogach zadrży pod ciężarem własnych kłamstw i przestępstw.

Zbawienne ostrzeżenie

Niektórzy z nas na początku wierzyli, że to wszystko prawda, że może to być kara Boska za ciężkie grzechy narodów i jednostek. Wzywali do aktów pokutnych i modlitwy o zakończenie plagi. W obliczu dowodów przeczących istnieniu pandemii, że świadomie doprowadzono do śmierci wielu ludzi aby zastraszyć całą ludzkość, musimy jednak przyznać że jest to plaga. Nie jest to jednak plaga Covid ale plaga tego co Covid ujawnił czyli szatański plan wprowadzenia Nowego Porządku Świata, który poprowadzi do królestwa antychrysta. Nasz Pan, z ojcowską surowością, napomina Swoje dzieci i całą pogubioną ludzkość o konsekwencjach grzechu. Pokazuje nam jaki świat nas czeka, jeśli nie dowiemy się o możliwościach nawrócenia, porzucimy drogę do potępienia i powrócimy do Niego, posłuszeństwa Jego świętemu Prawu i życiu w Łasce.

Reakcja katolików

Aby narody powróciły do Boga, najpierw muszą się nawrócić się jednostki. Aby Chrystus został Królem Narodów, najpierw musi panować w naszych duszach, naszych rodzinach, naszych wspólnotach i musi panować przede wszystkim nad naszym Kościołem, kapłanami, biskupami, nad Papieżem. Tak długo jak żywy i prawdziwy Bóg będzie poniżany przez umieszczanie Go pośród idoli i demonów, tak długo nie możemy liczyć, że Boże Miłosierdzie zakończy tę plagę i pokona wroga.

Oby ten czas oczekiwania na Wielkanoc był dla nas wszystkich pożytkiem, był czasem pokuty, postu i ofiary. Musimy stanąć u stóp krzyża i rozważać Mękę naszego Zbawiciela, Jego zwycięstwo nad złem. Krzyżując naszego Zbawiciela, szatan potwierdził swoją porażkę, która ciągle musi zostać przypieczętowana przy końcu czasów, tym razem na pewno i nieodwracalnie.

Powróćmy do Boga! Powróćmy do Wiary, czystej i pełnej, bez kompromisów cechujących ten świat. Powróćmy do chrześcijańskiej moralności, do świętego życia, czystości obyczajów. Sprawiedliwi powstrzymają prawicę Wszechmogącego i pozwolą Kościołowi na Jego ostateczną Kalwarię z taką samą godnością z jaką stawił jej czoła nasz Pan, ponieważ to krzyż jest królewską drogą, która prowadzi do chwały Zmartwychstania. Szerokie i wygodne są drogi jakie oglądamy dzisiaj i świetnie wiemy dokąd one prowadzą. Oby potężna opieka NMP, naszej Pani i Królowej towarzyszyła nam w tej epokowej chwili. Oby była naszym generałem w tej duchowej bitwie razem ze Świętym Michałem Archaniołem i wszystkimi Zastępami Niebieskimi.

+ Karol Maria Viganó, Arcybiskup

25 marca, Zwiastowanie NMP

 

Zostaw komentarz

ajax-loader